wazne informacje

Strona główna Serwis Ważne informacje Informacje techniczne Serwis Podręcznik Aspekty Społeczne w Zamówieniach Publicznych

 

Na stronie tej będziemy informować Państwa o istotnych sprawach dotyczących kosztorysowania i funkcjonowania programów kosztorysowych EDBUD i Fobos. Serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania tej strony.

maj 2015

Podręcznik Aspekty Społeczne w Zamówieniach Publicznych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na stronie Urzędu Zamówień Publicznych dostępne jest nowe wydanie podręcznika "Aspekty Społeczne w Zamówieniach Publicznych".

W publikacji uwzględnione zostały zmiany prawne wprowadzone ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1232). Podręcznik obejmuje rozszerzony katalog klauzul społecznych związanych z realizacją zamówienia, zmienione regulacje w zakresie rażąco niskiej ceny i kryteriów oceny ofert.

 

W drugim wydaniu podręcznika ujęte zostały także opinie Departamentu Prawnego UZP w zakresie możliwości zobowiązania wykonawców lub podwykonawców do zatrudniania na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia na roboty budowlane lub usługi (art. 29 ust. 4 pkt 4 ustawy Pzp) oraz rażąco niskiej ceny w świetle obowiązujących od dnia 19 października 2014 r. przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zachęcamy do lektury. 

Czytany 19398 razy Ostatnio zmieniany maj 2015


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.