Systemy alarmowe

Strona główna Usługi Systemy alarmowe

 

Systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN)

Zadaniem systemu sygnalizacji włamania i napadu jest jak najszybsze i skuteczne wykrycie intruza w obiekcie i przekazanie tej informacji odpowiednim służbom, aby mogły podjać stosowne działania.

Standardowe systemy alarmowe składają się z:

  • centrali alarmowej, zbierającej informacje z urządzeń peryferyjnych
  • czujek ruchu (te lepszej klasy odróżniają nawet zwierzęta od ludzi)
  • kontaktronów (reagujących na dźwięki, temperaturę, czy np. otworzenie okna)
  • manipulatora
  • sygnalizatora akustyczno-optycznego wewnętrzego i zewnętrznego
  • oraz innych elementów, zależnie od wymagań systemu.

tarcza 100     syrena 100     pir 100

 

Systemy alarmowe mogą być przewodowe lub bezprzewodowe.

  • Systemy przewodowe wymuszają konieczność robienia bruzd w ścianach lub montażu listew kablowych, dlatego też najlepiej podjąć decyzję o instalacji systemu alarmowego zawczasu, na etapie budowy/ wykańczania domu lub mieszkania. Wariant przewodowy jest tańszy, dlatego też decyduje się na niego więcej osób.
  • System bezprzewodowy jest droższy, ale szybszy i nieinwazyjny w montażu. W przypadku zdecydowania się na taki wariant musimy jednak pamiętać o wymianie baterii w każdej czujce, co jest dosyć niewygodne, oraz o możliwości zakłócenia pracy systemu drogą radiową. Zabezpieczenie przed tymi niedogodnościami jest możliwe, lecz pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Staramy się, aby instalowane przez nas systemy zapewniały najwyższy standard zabezpieczenia. Dostępność na polskim rynku różnego rodzaju urządzeń – zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych i ceny – pozwala na zaprojektowanie systemu przyjaznego zarówno dla indywidualnego Odbiorcy, jak i dla dużych firm.

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą i chcielibyście uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

 

Kontakt


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.