pakiet edbud

Strona główna Programy Pakiet EDBUD EDBUD SZKIC

 

Dla tych, którzy przygotowują dokumentację do przetargów nie jest tajemnicą, jak ważny – oprócz zawartości merytorycznej – jest wygląd przedstawianych materiałów. Aby kosztorys był czytelniejszy możemy do niego dołączyć rysunki przedmiarowanych pomieszczeń.

Program EDBUD SZKIC, dzięki prostocie obsługi i przejrzystemu interfejsowi, znacznie ułatwia i przyspiesza proces przygotowywania prostych rysunków technicznych. Przeznaczony jest dla kosztorysantów, wykonawców, inwestorów, projektantów oraz wszystkich tych, którzy w codziennej pracy zajmują się wykonywaniem wszelkiego typu dokumentacji technicznej.

 

 

Wiele funkcji – wiele możliwości

Program EDBUD SZKIC pozwala na rysowanie i zmianę kształtów obiektów, posiada komplet precyzyjnych i elastycznych narzędzi kreślarskich – przybornik z narzędziami do rysowania (linia, prostokąt, łuk, elipsa, wielokąt). Pozwala na wstawianie pól tekstowych do dokumentu.

Jedną z najważniejszych funkcji programu jest funkcja wymiarowania poziomego, pionowego oraz skośnego. Przy wymiarowaniu można określić rodzaj i grubość linii, pozycję i rozmiar tekstu, kolor linii i tekstu. Użytkownik ma możliwość wyboru zakończeń linii wymiarowych określających wymiar (strzałka, kropka, kreska). Każdy szkic tworzony za pomocą programu może posiadać swoją skalę, a przy wymiarowaniu możemy wybrać dowolną jednostkę miary. Kolejną zaletą programu EDBUD SZKIC jest opcja tworzenia dowolnej ilości baz, zawierających gotowe rysunki, które z łatwością dodajemy do swoich projektów oraz możliwość korzystania z gotowych kolekcji rysunków.

 

Zarządzanie obiektami

W Module EDBUD SZKIC rysowane obiekty mogą mieć wielowarstwową strukturę. Daje to możliwość ustalenia kolejności rysowania (przenieś na wierzch, pod spód) – wysuwanie na pierwszy plan i chowanie elementów. Rysowane obiekty można łączyć w grupy. Pozwala to na dokonywanie modyfikacji kilku obiektów jednocześnie. Obiekty można kopiować i przenosić do innych rysunków.

 

Import – Eksport

Moduł EDBUD SZKIC doskonale radzi sobie z importem rysunków z innych formatów graficznych. Są to formaty: BMP, JPG, WMF, EMF. Rysunki wykonane w programie SZKIC możemy również eksportować do formatu WMF i EMF oraz – używając schowka systemu Windows – przenosić do innych aplikacji, takich jak MS Word, MS Excel. Jednocześnie moduł SZKIC stanowi integralną część całego pakietu EDBUD. Rysunki tworzone w module SZKIC można z łatwością umieścić w każdym z modułów pakietu EDBUD, na przykład w module Przedmiar.

 


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.