wazne informacje

Strona główna Serwis Ważne informacje Informacje techniczne

 

Na stronie tej będziemy informować Państwa o istotnych sprawach dotyczących kosztorysowania i funkcjonowania programów kosztorysowych EDBUD i Fobos. Serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania tej strony.

Informacje techniczne

Informacje techniczne

Informacje techniczne (8)

styczeń 2012

Pomoc techniczna

Użytkownikom programu EDBUD Kosztorys zapewniamy bezpłatną pomoc techniczną przez 2 lata od daty zakupu programu lub jego aktualizacji. W tym czasie każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do jednego bezpłatnego szkolenia z obsługi programu, w siedzibie naszej firmy.

Użytkownikom, którzy chcą mieć zapewniony stały, szybki dostęp do pomocy technicznej, otrzymywać kwartalną aktualizację programu i biuletyn informacyjny proponujemy zakup Abonamentu EDBUD.

Program EDBUD pracuje także na systemach VISTA i Win 7 (zarówno wersja 32-bitowa, jak i 64-bitowa). Dla wersji 64-bitowych systemów Windows proszę wykonać następujące operacje:
Po zainstalowaniu programu należy odszukać następujące pliki:
C:\EDBUD.300\PROGRAMS\KOSZTORYS\kosztorys.exe
C:\EDBUD.300\PROGRAMS\CENY\ceny.exe
C:\EDBUD.300\IEA\iea.exe
i klikając prawym przyciskiem myszy na każdym z tych plików z menu podręcznego wybrać opcję Właściwości, a następnie zaznaczyć dwie opcje: ‘Uruchom jako administrator’ i ‘Uruchom w trybie zgodności z Win XP’.

Jeśli posiadasz zainstalowany program antywirusowy Kasperski podczas instalacji programu EDBUD pojawi się komunikat o błędzie. Żeby dokonać instalacji należy na czas instalacji programu EDBUD wyłączyć program Kaspersky lub uruchomić komputer w trybie awaryjnym - wówczas nie będzie problemu z instalacją programu.

Gdy chcesz zainstalować aktualizację programu EDBUD, a wcześniej nie możesz zdeinstalować starej wersji (uszkodzony plik deinstalacyjny lub blokowanie dostępu do rejestrów) możesz ręcznie usunąć dwa podstawowe pliki wykonywalne: kosztorys.exe i iea.exe. Pliki te znajdują się odpowiednio w następujących lokalizacjach:

C:\EDBUD.300\PROGRAMS\KOSZTORYS\
C:\EDBUD.300\IEA\ 

Czasami nie można zaimportować kosztorysu z formatu ATH do programu Edbud. Często wynika to z zapisu kosztorysu .ath w formacie, w którym zakończenia wierszy są w formacie Unixowym (zamiast dwóch znaków o kodzie 13 i 10 zapisywany jest jeden z nich). Jak otworzymy taki kosztorys w notatniku, to nie ma linii, tylko jest jeden ciąg znaków z dziwnymi znaczkami w miejscach, gdzie powinny być końce wierszy. Trzeba wtedy uruchomić w Windows Start->Akcesoria->Wiersz polecenia, wpisać 'edit' i Enter, otworzyć w tym DOSowym programie plik .ath i go zapisać - poprawione zostaną wtedy znaki końca wiersza. Później plik normalnie można zaimportować. Takie pliki pojawiają się, gdy ktoś przesyła je ftp'em (w trybie binarym zamiast tekstowym).

Ci z Państwa, którzy mają aktualną, bieżącą wersję programu EDBUD KOSZTORYS mogą przesyłać takie kosztorysy mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – a my odeślemy przekonwertowane w mdb lub poprawnie zapisane w ath.

 

W programie EDBUD KOSZTORYS, w niektórych oknach przewijanie myszą (scrollowanie) działa, a w innych nie. Zależy to od rodzaju okna zastosowanego w programie Visual Basic (w którym jest napisany program).

Program KatMouse rozwiązuje ten problem, wspomaga on bowiem przewijanie myszą w MS Windows. Wystarczy raz zainstalować ten programik i przewijanie myszą można stosować praktycznie w każdym oknie. Co więcej, jeśli mamy otwartych na ekranie kilka okien, to nawet nie musimy kursorem myszy aktywować okna żeby je przewinąć, w każdym z okien bezpośrednio działa przewijanie okna, bez żadnego kliknięcia.

Zainteresowanych zapraszam do pobrania tego programu ze strony http://ehiti.de/katmouse/

Program EDBUD pracuje na systemie Windows 8.
Dla wersji 64-bitowych systemów Windows proszę wykonać następujące operacje:
Po zainstalowaniu programu należy odszukać następujące pliki:
C:\EDBUD.300\PROGRAMS\KOSZTORYS\kosztorys.exe
C:\EDBUD.300\PROGRAMS\CENY\ceny.exe
C:\EDBUD.300\IEA\iea.exe
i klikając prawym przyciskiem myszy na każdym z tych plików z menu podręcznego wybrać opcję Właściwości, a następnie zaznaczyć dwie opcje: ‘Uruchom jako administrator’ i ‘Uruchom w trybie zgodności z Win XP’.

Jeśli masz problemy z przyzwyczajeniem się do nowego systemu Windows i tęsknisz za wyglądem ekranu, ustawieniami z Win 7 lub XP - zainstaluj Classic Shell. To bezpłatne narzędzie, którego głównym zadaniem jest przywrócenie klasycznego menu Start w systemie Windows 8. W ten sposób uzyskamy ponownie szybki dostęp do najważniejszych funkcji i narzędzi w systemie operacyjnym.
Classic Shell to zestaw najważniejszych funkcji i dodatkowych wtyczek, które były dostępne w poprzednich wersjach systemu operacyjnego Windows. Oprócz wyżej wspomnianego menu Start, otrzymujemy również klasyczny wygląd Eksploratora Windows i przeglądarki internetowej Internet Explorer 9.0. Oczywiście wszelkie dodatki i wtyczki możemy zaznaczyć lub odznaczyć w trakcie instalacji programu Classic Shell.


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.