wazne informacje

Strona główna Serwis Ważne informacje Informacje techniczne Import kosztorysu z formatu ATH

 

Na stronie tej będziemy informować Państwa o istotnych sprawach dotyczących kosztorysowania i funkcjonowania programów kosztorysowych EDBUD i Fobos. Serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania tej strony.

styczeń 2012

Import kosztorysu z formatu ATH

Czasami nie można zaimportować kosztorysu z formatu ATH do programu Edbud. Często wynika to z zapisu kosztorysu .ath w formacie, w którym zakończenia wierszy są w formacie Unixowym (zamiast dwóch znaków o kodzie 13 i 10 zapisywany jest jeden z nich). Jak otworzymy taki kosztorys w notatniku, to nie ma linii, tylko jest jeden ciąg znaków z dziwnymi znaczkami w miejscach, gdzie powinny być końce wierszy. Trzeba wtedy uruchomić w Windows Start->Akcesoria->Wiersz polecenia, wpisać 'edit' i Enter, otworzyć w tym DOSowym programie plik .ath i go zapisać - poprawione zostaną wtedy znaki końca wiersza. Później plik normalnie można zaimportować. Takie pliki pojawiają się, gdy ktoś przesyła je ftp'em (w trybie binarym zamiast tekstowym).

Ci z Państwa, którzy mają aktualną, bieżącą wersję programu EDBUD KOSZTORYS mogą przesyłać takie kosztorysy mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – a my odeślemy przekonwertowane w mdb lub poprawnie zapisane w ath.


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.