aktualnosci

styczeń 2022

Przegląd 22 - nowa wersja programu do przeglądów i kontroli budynków

Napisane przez 

 

Ukazała się nowa wersja programu Przegląd profesjonalne kontrole obiektów budowlanych wraz z nową wersją Planu Robót Budowlanych. Do wersji 22 programu PRZEGLĄD została dołączona poprawiona i rozszerzona aplikację PLAN RR (Plan robót remontowych).

- Został dodany Kreator formularzy kontroli obiektów budowlanych. Kreator jest prostym narzędziem ułatwiającym tworzenie wzorców formularzy kontroli dla dowolnego obiektu i wybranego zakresu technicznego. 
- Zmiana treści niektórych protokołów, w tym także dotyczące kontroli obiektów wielkopołaciowych i wielkopowierzchniowych, stosownie do zmienionych ostatnio przepisów i nowych orzeczeń sądów.

- W Protokole kontroli instalacji aparatów w lokalu można dokonywać wyboru większej liczby parametrów, aniżeli było to możliwe wcześniej. 
- W wersji 22 poprawiono Katalog obiektów. 
- Zmieniono mini aplikację "Wycena kontroli obiektu budowlanego".
Mini aplikacja "Wycena kontroli obiektu budowlanego" pomaga w szybkim sporządzaniu prostych kosztorysów kontroli obiektu budowlanego, w każdym z zakresów wytyczonych przez Prawo budowlane. Okienko mini aplikacji pojawi się, gdy wybierzemy komendę "Wycena kontroli" z Menu Narzędzia lub naciśniemy na odpowiednią ikonkę na pasku narzędzi.

- W istniejących dotychczas materiałach edukacyjnych - lekcjach, quizach, elektronicznych poradnikach - poprawiono treść, uwzględniając ostatnie zmiany w przepisach. Wprowadzono wszystkie zaktualizowane przepisy dotyczące tematyki kontroli obiektów budowlanych. Wyszukiwanie właściwych paragrafów jest ułatwione, dzięki zastosowaniu przejść hipertekstowych. Interfejs i szata graficzna publikacji zostały zmienione. 

- Komenda " Do Schowka" z menu "Plik" zmieniła swój charakter. Po wybraniu tej komendy zostanie otwarty edytor tekstu, wskazany wcześniej przez Użytkownika. Gdy w edytorze wybierzemy komendę "Wklej", wypełniony dokument zostanie przeniesiony do otwartego edytora tekstu. Gotowe dokumenty można wklejać do każdego programu zewnętrznego, który potrafi przechwycić tekst. Tę cechę posiadają na przykład: programy graficzne, DTP, edytory tekstu.
- Zakres stosowania komendy "Edytuj" z menu "Plik" został rozszerzony. Gotowy protokół jest teraz umieszczany w domyślnym edytorze tekstu w formacie RTF. (Domyślny edytor tekstu - to program służący do redagowania pism, z którego korzystają Państwo na codzień, najczęściej do tych zadań jest ustawiony Word, EditPad lub Open Office.) Program PRZEGLĄD tworzy protokół w formacie RTF automatycznie, a Użytkownik samodzielnie decyduje o dalszej obróbce graficznej tekstu, określając na przykład: rodzaj czcionki, formatowanie akapitów, marginesy, itd.
- Chociaż zakresy protokołów do elektronicznego wypełniania zostały rozszerzone, wszystkie protokoły wykonane w poprzedniej wersji programu możne otworzyć i powtórnie edytować w wersji bieżącej. Komendą "Importuj" odbieramy pliki (importujemy) z poprzednich wersji programu PRZEGLĄD, natomiast komendę "Eksportuj" stosujemy wtedy, gdy chcemy wyekspediować pliki do nowej wersji programu PRZEGLĄD .
- Usprawniono obsługę programu: większość komend menu otrzymała skróty z klawiatury, dodatkowe informacje o otwartym protokole są wyświetlane na belce stanu. Szata graficzna programu została wzbogacona o nowe ikony i pomoc kontekstową.


Koszt aktualizacji:
- 190 zł. dla osób fizycznych (także tych, które prowadzą działalność gospodarczą)
- 290 zł. dla podmiotów, które nadzorują własne zasoby.


Koszt zakupu programu dla nowych klientów:
- 590 zł + VAT dla członków PZIiTB
- 990 zł + VAT dla pozostałych /licencja na 3 stanowiska/

Zainteresowanych prosimy o kontakt: tel. 22 400-93-99, 793-99-51-99, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

Wróć


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.